Matematik Bir Oyundur

 
MATEMATİK SAYFAMIZ HAKKINDA...


Matematik sayfamızı sizlerin gösterdiği ilgi ve talep üzerine yeniliyoruz. Yeniledik değil yeniliyoruz. Çünkü, bitmiş bir ürünü önünüze koymuyoruz. İki nedeni var. Bu hem matematiğin genişliği nedeniyle olanaksız, hem de önümüzdeki aylarda ve yıllarda, sbu siteyi matematiği kullanmak isteyen herkesin birlikte geliştirdiği bir kollektif ürün olarak düşündüğümüz için.


Hedefimiz, matematikle ilgili akla gelebilecek her soruda ilk başvuru yeri olmaktır. Matematikle ilgilenen herkes, bu sitenin varlığından güven ve rahatlık duyabilsin istiyoruz. Bu ise Birkaç kişinin uğraşıyla ortaya çıkarılamaz. Ancak hepimizin birlikte yaratabileceği bir ürün olacaktır.


Ana sayfada gördüğünüz her anahtar için, bu konuda ben ne yapabilirim ya da yapmalıyım diye düşünmenizi arzularız ama, bunu sizi eğlendirdiği, ortak zevkleri olan insanlarla tanışma olanağı sağladığı, üretime katkıda bulunma keyfi verdiği, çıkan ürüne bakıp gururlanma, ve parçası olduğun topluma güvenme şansı elde ettiğiniz için yapmanızı isteriz.


Önümüzdeki günlerde bu sayfalarda, bunu nasıl yapabileceğimizi tartışacağız. Ayrıntılar bulacaksınız. Ve yavaş yavaş yeni Matematik sitemiz oluşacak.


Türkçe dilinin en ciddi matematik sitesi için el ele.


http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/matematik/hakkinda.htm

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !